Laptop testovi

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: LENOVO 510-15IKB  (Read 7648 times)

Sh@rance

• Full Member
    • Email
LENOVO 510-15IKB
« on: December 22, 2016, 07:45:35 PM »

Gledam nešto da zamenim ovaj moj laptop, vidim da preko IPTV-a daju ovaj model laptopa. Šta mislite dali vredi ove novce i dali ga uzeti? Pogotovo što ga daju na rate uz box paket i donose ga kući na noge.
https://www.mts.rs/privatni/box/uredjaji/laptop-racunari/detaljnije/105912/lenovo-510-15ikb-intel-i5
Bolje je pitati i biti glup 5 minuta nego cutati i biti glup ceo zivot.

h5n1

• Sr. Member
Re: LENOVO 510-15IKB
« Reply #1 on: December 24, 2016, 12:14:43 AM »

Ne vidim da ga ima kod nas i po kojoj je ceni, u Evropi je pa tu negde, zavisno od konfiguracije ...

Za mene je ovo odlična mašina, kad bih imao novca , pazario bih je ...
Core i5, ej, to nema da vidim nikad ...

Panta

• Administrator
  • Hero Member
« Reply #2 on: December 24, 2016, 05:27:41 PM »

Najjeftiniji slican model koji sam nasao je OVAJ HP 15-AY005NM. Razmila u ceni nije zanemarljiva, ali mislim da je taj Lenovo malo kvalitetniji.

Sh@rance

• Full Member
    • Email
« Reply #3 on: December 29, 2016, 06:07:48 PM »

Upravo sam poručio ovaj Lenovo, treba da stigne posle praznika. To je ovaj model
https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/lenovo-ideapad-510_15ikb-%2880sv00kwya%29-full-hd.-intel-i5_7200u.-8gb.-1tb.-gt940mx_4gb-36081
Ja sam ga poručio preko MTS-a obnovio sam ugovor za BOX paket i dobio ga ispod cene  + na rate preko mesečnog računa od box paketa cena na rate po kojoj su mi dali je 76.998,00 din. U globalu toliki keš novac ne bi dao za laptop na rate mi je sasvim ok. Imam već laptop koji radi savršeno, ali ovo mi je prilika da obnovim laptop i da se počastim za novu godinu :)
Od ponuđenih laptopova koje nude u BOX paketu samo je ovaj odličan ostali su sve sa lošim procesorima i integrisanim grafikama, ja takav laptop već imam tako da ih nisam ni gledao. Kod ovog modela mi se sviđa što čini mi se da ima pozadinsko led osvetljenje na tastaturi.
Trenutno imam Asus K53E koji sam kupio iz nužde jer mi je predhodni Dell crkao. Ima loš procesor i integrisanu grafiku, ubacio sam mu  6GB rama DDR3 i SSD Kingston od 240GB imam u njemu i HDD od 500GB, radi odlično ali ne mogu skoro ni jednu igru da odigram zbog grafike i procesora čak i one stare naslove ne mogu da igram zbog Windows 10 jer stare igre neće grafika da razvuče u win 10 preko celog ekrana nego 4:3 rezolucija.
Lenovo koji sam poručio ima specifikaciju:
Lenovo 510-15IKB Intel i5
Ekran   15.6 inca , Full HD 1920x1080 pixela, AntiGlare
Procesor   Intel i5-7200U (2.50GHz - 3.10 GHz) , 3MB cache
Memorija   8GB sodim DDR4 2133Mhz , maksimalno 12GB
Hard disk   1TB Serial ATA
Graficka karta   
NVIDIA® GeForce® 940MX sa 4 GB sopstvene memorije
Operativni sistem   Free DOS
Opticki uredjaj   nema opticki uredjaj
Mreza   
10/100/1000M Gigabit Ethernet
WiFi 802.11 a/c
Bluetooth® 4.1 kombo sa WiFi karticom
Slotovi   1x USB 2.0 , 2x USB 3.0 , HDMI , VGA, citac kartica
Kamera   
1 MPix (HD 720p)  sa Dual Array mikrofonom
Audio   
2 x zvučnici sa Harman Audio sertifikatom
Baterija   Litijum
30WHr ili 39WHr
Do 5 sati reprodukcije video zapisa
Fizicke karakteristike   Dimenzije 379 x 260 x 22.9 mm
Masa
Boja BELA
Garancija   24 meseca

U njega ću odmah ubaciti i SSD Kingston hyperx 240gb 3k uradićemo neki user reviews kad stigne :)

h5n1

• Sr. Member
« Reply #4 on: December 29, 2016, 08:03:04 PM »

Kolika ti je mesečna rata za Lenovo?

Kada budeš radio test Lenova, aj obrati pažnju na buku i grejanje ...
Biće to dobra mašina kad je nabudžiš  ;D

ali i bez toga je veoma, veoma MOĆNA ...  :o
« Last Edit: December 29, 2016, 08:09:37 PM by h5n1 »

Sh@rance

• Full Member
    • Email
« Reply #5 on: December 29, 2016, 08:49:35 PM »

Rata je 6400 din. na 12 meseci. Laptop donose na noge na kućnu adresu. Tako sam pre dve godine isto uzeo i TV preko MTS-a
Malo smo se i ponovoli čekajući nov laptop :) Malo pre sam u Gigatronu kupio za njega novo postolje cooler master notepal xl

Vreme je da zamenim moj skoro 8 godina star hladnjak cooler master infirniti

h5n1

• Sr. Member
« Reply #6 on: December 29, 2016, 10:29:50 PM »

mislim da ovo postolje nije ispod 3.000 dinara ...

Sh@rance

• Full Member
    • Email
« Reply #7 on: January 06, 2017, 11:48:18 AM »

Stigla mašina. Doneo Božić Bata  :)

Sh@rance

• Full Member
    • Email
« Reply #8 on: January 08, 2017, 04:11:00 PM »

Evo napisao bi jedan User review posle par dana korišćenja.
Model je LENOVO IdeaPad 510-15IKB (80SV00KXYA )
Kada budem upoređivao ovaj laptop upoređivaću ga sa laptopovima koje sam ja posedovao MSI EX600, Dell Inspirion N5010 i Asus A53K, neću im upoređivati porformanse jer laptopovi nisu generacisjski isti, ali sve ostalo ću upoređivati sa njima.
Karakteristike:
Ekran   15.6 inca , Full HD 1920x1080 pixela, AntiGlare
Procesor   Intel i5-7200U (2.50GHz - 3.10 GHz) , 3MB cache
Memorija   8GB sodim DDR4 2133Mhz , maksimalno 12GB
Hard disk   1TB Serial ATA
Graficka karta   
NVIDIA® GeForce® 940MX sa 4 GB sopstvene memorije
Operativni sistem   Free DOS
Opticki uredjaj   nema opticki uredjaj
Mreza   
10/100/1000M Gigabit Ethernet
WiFi 802.11 a/c
Bluetooth® 4.1 kombo sa WiFi karticom
Slotovi   1x USB 2.0 , 2x USB 3.0 , HDMI , VGA, citac kartica
Kamera   
1 MPix (HD 720p)  sa Dual Array mikrofonom
Audio   
2 x zvučnici sa Harman Audio sertifikatom
Baterija   Litijum
30WHr ili 39WHr
Do 5 sati reprodukcije video zapisa
Fizicke karakteristike   Dimenzije 379 x 260 x 22.9 mm
Masa 2.20 kg
Boja CRNA
Garancija   24 meseca
Laptop je došao u kartonskoj kutiji, sam laptop je bio u nekoj crnoj platnenoj vreći, pored laptopa tu je bio punjač, user manual i međunarodna garancija.

Sam laptop je izrađen od kvalitetne plastike, naravno otisci prstiju se se svuda vide i dosta je tanak i lagan laptop, toliko je tanak da je opticady u koji se stavlja drugi hdd i ide na mesto optike koji sam izvadio iz mog prošlog laptopa je deblji od samog ovog laptopa. Kvalitet je plastike je solidan i ne vidim neku preteranu razliku između njega i modela koje sam imao MSI EX600 i Dell N5010 dok je Asus A53 imao aluminijumsko kućište i na dodir ruke se oseti da je samo kućište Asusa dosta kvalitetnije od Lenova.
Ono što meni lično smeta na ovom laptopu je što ima integrisanu bateriju u kućištu. Dali je to prednost ili mana po meni je mana. Sa zadnje strane postoje dva otvora gde se veoma lako može pristupiti HDD-u, memoriji i vađenju optike bez da imaš bilo kakvu dalju intervenciju na laptopu.

Nisam ga ni upalio već sam izvadio plastično kućište koje stoji na mestu optike, razočarenje mi je palo jer moj opticady ne može da stane u ovaj laptop zbog debljine samog laptopa.

Tako da sam sada u potrazi za drugim opticady da ubacim drugi HDD.

Vratio sam sve na svoje mesto i dugo se lomio dali da u njemu ostavom HDD od 1 TB ili da ubacim SSD od 240GB. Odlučio sam da ostavim HDD a SSD da ubacim kada nabavim drugi opticady. Podigao sistem i posle 5 minuta rada sam shvatio da ću ipak zameniti hardove izvaditi HDD i ubaciti SSD. Ko koristi SSD zna o čemu pričam :)

Ubacio sam SSD, a HDD odložio u fioku dok ne kupim opticady, kao drugi hard koristim externi HDD od 320GB. Podigao sistem i razlika je očigledna :)
Ono što sam primetio, a lično meni je čudno je rezolucija nisam navikao na FULL HD ekran jer sam do sada koristio samo HD ekrane i što je na ovom laptopu MAT ekran, a ja lično više volim da šljašti :)
E sada moji predhodni laptopovi su imali za mene solidan zvuk i jačinu mislim na MSI i Dell i kada sam kupio posle Asusa zvuk na njemu je bio katastrofalan em slab em kao iz bunara, razlog tome je bio što su na njemu zvučnici bili na dnu kućišta i preko njih postavljena matična ploča toliko je bio loš zvuk da sam kupio zvučnike za njega Logitech Z205 i dobio sasvim OK multimedijalnu mašinu za filmove i muziku.
https://youtu.be/dmXVMalj7ok
Kada sam naručio ovaj Lenovo čitao sam razne testove na netu i verujući njima o Harman Kardon zvučnicima i Harman sertifikatu odlučim da logitech zvučnike poklonim kupcu kome sam prodao Asus laptop.

Čim sam upalio laptop i pustio muziku odmah sam se razočarao, zvuk jeste kristalno čist i tu stvarno nema zamerke, ali je toliko slabo da sam se već pokajao što sam poklonio one Logitech zvučnike. Ne tražim ja od laptopa da gruva, ali zvuk je bukvalno duplo slabiji od MSi-a i Della. To mi realno toliko smeta da ću ponovo naknadno juriti neke zvučnike za njega.
Ono što mi se lično dopalo je tastatura toliko je prijatna za rad da na predhodnim modelima koje sam posedovao nisu ni vredni pomena što se tastature tiče, pogotovo što tastatura ima i pozadinsko osvetljenje pa je užitak još veći :) Ono na šta moram da se naviknem je što su komande koje se nalaze od F1 do F12 kontra od mojih ostalih laptopova. Na primer do sada kada sam hteo da smanjim zvuk na laptopu pre morao da pritisnem Fn pa F3 sada to više ne mora odmah na F3 reaguje dok ako vam treba F3 opcija prvo mora da se pritisne Fn pa F3, to toliko ne smeta u normalnom radu ali u igricama i te kako iritira, kada su vam komande podešene na dugmiće od F1 do F12 jer za svaku komanu mora da se pritisne Fn taster.

https://youtu.be/BiRnX5MkHwk
Ono što me je još prijatno iznenadilo je što u ovom laptopu ima Wi-Fi kartica u A/C standartu, većini to ne znači ali meni i te kako znači jer sam prošle godine sve uređaje u kući prebacio u A standard na 5GHz za Asus laptop sam dokupio novu intelovu Wi-Fi karticu a/c da bi koristio pun protok neta preko Wi-Fi.
Bateriju nisam testirao ali ako od fabričke specifikacije oduzmem 1h da su slagali ja zadovoljan :)
Laptop je izuzetno hladan tako da ove temperature do sada nisam video na ostalim primercima. U normalnom radu kao sada na primer dok kucam ovo temperatura procesora varira od 20 do 25 stepeni C

na ostalim laptopovima nisu spadale ispod 36. Svi laptopovi mi stoje na hladnjaku. Juče sam igrao WOT na maksimalnoj rezoluciji i detaljima temperatura procesora nije došla ni do 50 stepeni.
O performansama samog laptopa neću govoriti jer specifikacija sve govori :)
U globalu sam zadovoljan ali mi je mi je to zadovoljstvo pokvarilo jačina zvučnika i mat ekran, znao sam da ima mat ekran ali nikada nisam sedeo za laptopom koji ima mat ekran pa sada kada sam kupio ovaj laptop vidim da mi više prijaju sjajni ekrani.
Kada budem dokupio zvučnike i opticady da ubacim pored ovog SSD-a od 240GB i onaj HDD od 1TB to će biti onda to.

Sh@rance

• Full Member
    • Email
« Reply #9 on: January 09, 2017, 09:27:14 PM »

Malo pre sam se igrao  :) Rasturio moj opticady i iz njega izvadio elektroniku sa konektorima. Sa plastike koja stoji umesto DVD-a sam poskidao sve plastične pregradice. Sa opticadija sam iskoristio nosače i šrafove  :) Ubačen je i HDD od 1TB pored SSd-a od 240GB  ;D

Panta

• Administrator
  • Hero Member
« Reply #10 on: January 09, 2017, 10:38:14 PM »

Kao i obicno, Sh@rance pogadja pravo u metu sa svojim opisima. Svaka cast.
Sto se tice Fn tastera, proveri da u BIOS-u nemas mozda opciju koja ih vraca na uobicajen nacin rada.
« Last Edit: February 15, 2017, 09:10:57 AM by Panta »

h5n1

• Sr. Member
« Reply #11 on: February 14, 2017, 07:46:13 PM »

odličan laptop

još bolji review, sve pohvale
Pages: [1]   Go Up