Laptop testovi

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 [2]   Go Down

Author Topic: HP Pavilion g6-1350sm, da li je izbor dobar ?  (Read 13280 times)

Simplicija

• Newbie
  • *
Re: HP Pavilion g6-1350sm, da li je izbor dobar ?
« Reply #15 on: January 23, 2017, 12:49:42 PM »

То је тема за себе. Лаптоп је купљен у Гигатрону. Прве године сервис је био у Кировљевој, на Бановом брду. Затим је пресељен негде, а лаптоп се узимао у радњи на Новом Београду. Тек касније склопили су уговор са "System One", они су ми мењали тастатуру и променили је за 2-3 дана. Задовољна сам радом овог сервиса, увек се добије папир са описом онога што су радили, датумом, печатом.
А тај други кваар пао је у време када је лаптоп узиман у радњи на Новом Београду. Наравно да сам инсистирала да ми кажу о чему је реч, да ми дају документ. Све се свело на то да је продавац назвао некога, а онда је руком на документу из сервиса ( Извештај : поправљен уређај)  написао да гарантни рок треба продужити за 2 месеца. ::)
Сад сам га тражила, да га усликам, али изгледа да сам га бацила, пошто сам написала прошли пост,  свесна да "System One" то не би прихватио. Могла сам и ја руком да допишем. Појео вук магарца.
У закону је наведено, да се уређај мора поправити у "разумном року", што директно иде на штету потрошача.
Ево овде, па кога занима:
http://www.politika.rs/scc/clanak/166846/Razuman-rok-za-popravku-uredaja-zbunjuje-kupce
А што се тиче старог закона, он је давао рок од 45 дана, али радних дана (дакле изузимају се празници, недеља, за суботу нисам сигурна), а мени је уређај враћен након два месеца (мање један дан). Нисам прерачунавала, а не знам ни који закон ме тад качио. Сад и тако нема везе. Чујемо се кад будем бирала нови лаптоп  ;)
« Last Edit: January 23, 2017, 04:46:29 PM by Simplicija »

Simplicija

• Newbie
  • *
« Reply #16 on: May 08, 2017, 10:50:06 AM »

"Мала" допуна
4 године и 4 квара.
Лаптоп је на сервису, овога пута збиг појаве "бед сектора" на хард диску. Радио је, али успорено, грејао се, зовнула сам дечака који ради у једном приватном сервису, одмах је детектовао "бед секторе".
Срећом, па у овлаштеном сервису нису правили проблем, однесен је у суботу, HDD је замењен.
Сад још треба отићи до Тошиног бунара, узети лаптоп, инсталирати оперативни систем.
И "Јово наново" до истека гаранције и даље.
Заоблазите HP у широком луку, немојте да вас повуче нижа цена, попуст, јер на крају ће испасти скупље, а у сваком случају није вредно живаца. Ако сам ја лакцију научила сама, ви бар учите од мене  ;)
Поздрав!

Panta

• Administrator
  • Hero Member
« Reply #17 on: May 09, 2017, 07:00:09 PM »

Hvala sto ste svoje iskustvo podelili sa nama. Verujem da ce znaciti mnogima koji kupuju laptop.
Pages: 1 [2]   Go Up