Laptop Testovi FORUM

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Wireless rooter  (Read 5140 times)

miljance88

• Newbie
  • *
    • Email
Wireless rooter
« on: September 07, 2011, 11:55:17 PM »

Nedavno sam uveo SBB kablovski internet, pri instalaciji interneta modem je prikljucen na desktop racunar koji ima win xp i sve je super radi. Medjutim kada sam modem poveza na laptop na kome ima instaliran win 7 internet nije radio. Svaki put kad bi pokusao povezivanje dobio bih no intenet acess. Tako sa sam pokusao da povezem modem i laptop preko usb-a ali nema drajvera za win 7 (model modem je casio). Da li moguce da koriscenjem nekog wierless rooter-a povezem na net i laptop i desktop istovremeno. Koliko bi ovo bilo tehnicki zahtevno i koliko kosta? Otvoren sam za sve oredloge i ideje. Unapred hvala

Panta

• Administrator
  • Hero Member
Re: Wireless rooter
« Reply #1 on: September 08, 2011, 10:09:09 PM »

Nije dovoljno samo povezati modem i laptop, vec treba izvrsiti i podesavanja u skladu sa onim sto vam je provajder dao. Obicno treba podesiti IP adresu, subnet mask i Default gateway. Ako je laptop povezan, ali nema pristup internetu, onda je najverovatnije problem do podesavanja DNS-ova.

miljance88

• Newbie
  • *
    • Email
« Reply #2 on: September 09, 2011, 04:13:38 PM »

Mislim da nisu potrebna nikakva podesavanja jer na ortakovom laptopu smo samo povezali modem i sve je radilo (inace on koristi linux, mislim da je Linux Mint). Takodje decko koji je instalirao modem samo ga je povezao na komp bey ikakvih podesavanja, verovatnu sam kom treba da podesi IP adresu i ostalo. Ne razumem se u ovo tako da skacenice koje si koristio meni nista ne znace.

Kada povezem modem na laptop preko LAN-a posle jednog 5 min pojavi se Unidentified network i No internet accsess.
Mozes li da mi objasnis sta je to DNS?

Panta

• Administrator
  • Hero Member
« Reply #3 on: September 09, 2011, 11:02:07 PM »

Skini uputstvo sa SBB-ovog sajta - http://www.sbb.rs/upload/document/net_uputstvo.pdf i na stranama 14 do 16 procitaj o podesavanjima. Mozda ti je od ranije ostalo neko podesavanje parametara, pa sad treba vratiti sve na "automatically".

miljance88

• Newbie
  • *
    • Email
« Reply #4 on: September 09, 2011, 11:27:00 PM »

Rešio sam problem. Bio je konfigurisan za povezivanje sa drugim računarom preko corssover kabla, pa je trebalo promeniti ta podešavanja. Hvala u svakom slučaju. ;)
Pages: [1]   Go Up