Laptop Testovi FORUM

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Dobar pasivni hladnjak za 15.6" notebook?  (Read 6666 times)

zorpetus

• Newbie
  • *
Dobar pasivni hladnjak za 15.6" notebook?
« on: February 22, 2011, 09:59:49 PM »

Potreban mi je savet za kupovinu postolja / hladnjaka za moj notebook (15.6")

Moze da bude i pasivan (zapravo to bilo idealno), tj. ne mora da ima uopste ventilatore - vec da ima neko prozracno dno kroz koje bi notebook imao malo vazduha i odozdo, tj. mogao lakse da dise. :) Ili ako i ima ventilatore da samo po sebi dozvoljava neki protok vazduha koji je dovoljan da noteboocima na kojima se ne rade neke CPU intesive operacije spusti temperaturu odozdo za koji stepen (moj notebook sluzi pre svega za surf, Word i Skype).

A radim uglavnom 90% vremena sa notebookom u krilu :(

Kupio sam neki notebook stand iz IKEA - komad plastike na koji je s donje strane montiran kao neki jastuk - i to je ok za drzanje notebooka ali se donja povrsina i dalje prilicno greje, jer je prakticno naslonjena na ravnom komadu plastike.

Kad notebook legne na njega - izmedju njih ostane vrlo uzani prolaz za strujanje vazduha. Razmisljao sam da zalepim kao distancere one komade gume sto se lepe na kompjuterska kucista s donje strane (oni okrugli, samolepivi) kao neko bas improvizovano resenje, ali reko mozda ima nesto sto su pametni ljudi smislili da radi posao a uz to i nije ruzno. :)

Cena mi nije problem - hocu da dam pare za nesto sto ce mi raditi posao.

Hvala unapred na svakom eventualnom savetu!

Panta

• Administrator
  • Hero Member
Re: Dobar pasivni hladnjak za 15.6" notebook?
« Reply #1 on: February 22, 2011, 11:40:37 PM »

Te skromne zahteve ce ispuniti mnogo laptop kulera. Jedan od kvalitetnijih je Cooler Master Notepal U2. Njegov test mozete naci OVDE.

zorpetus

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: February 22, 2011, 11:57:27 PM »

Te skromne zahteve ce ispuniti mnogo laptop kulera. Jedan od kvalitetnijih je Cooler Master Notepal U2. Njegov test mozete naci OVDE.

Video sam njegov prikaz na vasem web sajtu, i jedina dilema je da li je podesan za rad sa kolena s obzirom da sa se oslanja samo zadnjom stranom o podlogu. Da nece taj deo gde se oslanja da neprijatno "sece" kolena?

Panta

• Administrator
  • Hero Member
« Reply #3 on: February 23, 2011, 10:09:36 PM »

Hmmm, meni nije smetalo ali da budem iskren, nisam ga toliko dugo koristio da bih mogao da garantujem da nece zuljati. Problem je sto vecina postolja namenjenih radu "iz fotelje" nema resetkasto telo vec su od punog materijala koji je veoma udoban, ali je hladjenje nesto slabije. Razmislite o modelu Notepal Ax. On ima resetkastu sredinu i ravnu donju stranu pa ce se oslanjati vecom povrsinom.

Sh@rance

• Full Member
    • Email
« Reply #4 on: May 23, 2011, 11:26:04 AM »

Ja sam lepio gume na moj hladnjak. Gume debljine 10 mm zalepljene smrt lepkom za hladnjak. Laptop nema sanse da sklizne sa hladnjaka.

Bolje je pitati i biti glup 5 minuta nego cutati i biti glup ceo zivot.
Pages: [1]   Go Up